Ogłoszenia Parafialne

23 Niedziela Zwykła C  8.09.2019

 1. W dniu 14 września, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, łączymy się wszyscy w dziękczynieniu za Tajemnicę Krzyża: obchodzimy Uroczystość odpustową. Msze Św. jak w każdą niedzielę: 8.00, 9.30 i 11.30- z procesją eucharystyczną.

W tym dniu włączymy się także w wielkie wyznanie wiary w Jezusa

Chrystusa i Tajemnicę Krzyża uczestnicząc w modlitewnym przeżyciu

prawdy „POLSKA POD KRZYŻEM”.

W piątek zapraszam o 18.00 na Drogę Krzyżową, a po niej na Wieczór      Uwielbienia przed Najświętszym  Sakramentem.

 1. Nowy rok katechetyczny rozpoczyna także przygotowania do sakramentów I Komunii św. i  bierzmowania. Zapraszam rodziców z dziećmi w przyszłą niedzielę na Mszę o 9.30.
 1. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny proszę w piątek na 15.00 z ul.  Zachodniej nr. 1 – 11.
 1. GN – zachęcam do lektury.

20 Niedziela Zwykła C

18.07.2019

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy o 11.30 dziękczynienie za tegoroczne zbiory. Zachęcam do  przygotowania wieńców dziękczynnych.
 1. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z ul. Wschodniej 42 – 57.

3 .Dziękuję w imieniu Mai i jej rodziców za pomoc finansową na

rehabilitację.

18 Niedziela w Ciągu Roku C

4.08.2019

 1. W miesiącu sierpniu zachęcam do szczególnej modlitwy za uzależnionych od alkoholu i ich rodziny.
 1. We wtorek święto Przemienienia Pańskiego. Msze 0 7.00 i 7.30.
 2. Zachęcam do uczestnictwa w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę.
 3. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Kolejne z ul. Wschodniej16 – 27.
 4. GN na stoisku z prasą.
 5. Bardzo proszę o nieskładnie odzieży obok kontenera PCK.

17     NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

28 lipca 2019

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa o stałej porze: w piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.  Do chorych w piątek udam się od 9.00. W sobotę o 7.30 spotkanie i różaniec KŻR.
 1. Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół   zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych  problemem alkoholowym. Zachęcam do abstynencji i modlitwy za uzależnionych.
 1. Do wtorku do 10.00 można składać na placu kościelnym tzw. elektrośmieci…
 2. Zachęcam do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górą w dn. 6-13 sierpnia.   Zapisy od dziś w par. św. Trójcy w Starachowicach.
 1. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.
 2. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z ul. Wschodniej 1 – 15.
 3. Zapowiedzi przedślubne:

Łukasz Krzysztof Kępa – par. Lubienia

Marzena Anna Szczepaniak – par. Makoszyn

16 Niedziela w Ciągu Roku C

21 lipca 2019

 1. W przyszłą niedzielę o 11.30 Msza Św, w intencji ks. Krzysztofa Orła z racji imienin.
 2. Przypominam o zbiórce tzw. elektrośmieci do 30 lipca z przeznaczeniem na pomoc  misjom. Można składać a placu  kościelnym.
 1. W niedzielę 4 sierpnia br., o godzinie 10.00, w kościele pw. Świętej Trójcy w    Starachowicach  rozpoczną się systematyczne nabożeństwa dla wiernych obrządku greckokatolickiego mieszkających w Starachowicach i      okolicach. Będzie je celebrował w każdą niedzielę ks. Igor Małysz.
 1. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny: Młynek ul. Leśna.
 2. Zapowiedzi przedślubne:

Łukasz Krzysztof Kępa – par. Lubienia

Marzena Anna Szczepaniak – par. Makoszyn

12 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU C

23 czerwca 2019

 1. Przeżywając oktawę uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni. Zapraszam na procesję:

poniedziałek –  Przymiarki

wtorek     – Wschodnia i Zachodnia

środa       – Iłżecka, Starachowicka i pozostałe ulice.

Na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci.

 1. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, w piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Sobotę Msza o godz. 9.00.
 2. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.
 3. Podziękowanie dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało i zaangażowanie w procesję.
 4. Dziękuję za posprzątanie kościoła. W sobotę proszę kolejne rodziny po Mszy o 9.00, Przymiarki nr.13 – 23.
 5. Dziękuję Panom za prace przy skarpie oraz sąsiadom za porządki.

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

16 czerwca 2019

 1. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej do 4 ołtarzy. Zapraszam do włączenia się w procesję wszystkich parafian. Msze o 8.00 i 10.00.
 2. Do przygotowania ołtarzy zapraszam mieszkańców ulic:

1- ul. Podgórska, Piękna, Brody – Leśna

2 – ul. Starachowicka i Iłżecka, Henryk

3 – ul. Zachodnia, Wschodnia, Podlesie, Leśna

4 – ul. Przymiarki i Działki

 1. Dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem i ministrantów zapraszam na spotkanie w środę o godz. 17.00.
 2. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18.00. W piątek zapraszam szczególnie mieszkańców ul. Działki i Podgórskiej, Leśnej – Brody, w sobotę – Pięknej, Jodłowej, Warszawskiej.
 3. W środę o 8.00 Msza na zakończenie roku szkolnego. Zapraszam…
 4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Pamiętajmy o nich również w modlitwie.
 5. Podziękowanie za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny Przymiarki 1 -12.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

9 czerwca 2019

 1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominam jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcam tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
 2. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
 3. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział we Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów i o nowych kapłanów.
 4. Dziękuję mieszkańcom Działek za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny: Brody, ul. Leśna i Łąkowa.
 5. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Proszę o przygotowanie ołtarzy.
 6. GN na stoisku z prasą.

OGŁOSZENIA 

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

2 czerwca 2019

 1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.
 1. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej  uroczystości odprawiana jest po I Mszy Św.
 1. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali odmawiając Litanię do Serca Jezusowego.
 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek od 17.00 wystawienie Najśw. Sakr. Spowiedź piątkowa w godz. 17.00. Do chorych udam się w piątek od 9.00.
 1. Podziękowanie za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z Działek 25 -41.
 2. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia GN.

6 NIEDZIELA WIELKANOCY

26 maja 2019 C

1.W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Przygotujemy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

2.W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta.Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

3. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominam wiernym o przykazaniu  kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz  w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

4. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W sobotę Msza Święta ku czciNiepokalanego Serca Maryi. Po Mszy o 7.30 spotkanie KŻR i zmiana tajemnic.

5.W sobotę na godz. 10.00 zapraszam scholę i ministrantów oraz kandydatów do tych grup liturgicznych.

6. Podziękowanie rodzicom dzieci kl. IV za posprzątanie kościoła.

W sobotę zapraszam z ul. Działki 1-23.

4 NIEDZIELA WIELKANOCY

12 maja 2019

 1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego. Modlitwą i ofiarą wspieramy WSD w Radomiu.
 1. Dziś o 11.30 z rąk Ojca Opata Eugeniusza Augustyna 22 parafian otrzymało sakrament bierzmowania.
 2. W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi 17 dzieci. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się za tydzień o 11.30. Dzieci odbędą swoją pierwsza spowiedź w piątek o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem także rodziców i rodziców chrzestnych. Spowiedź codziennie przed Mszami.
 3. Dziękuję bierzmowanymi rodzicom za posprzątanie i dekorację kościoła. Za tydzień sprzątają rodzice z dziećmi I- komunijnymi.
 4. GN na stoisku z prasą.

Wielki Tydzień 2019

Porządek nabożeństw:

Wielki Czwartek: godz.18.00 – Msza Św. Wieczerzy Pańskiej.

Po Mszy przeniesienie Najść. Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do 21.00.

Wielki Piątek:

Godz. 9.00  Droga Krzyżowa

Godz. 18.00 – Nabożeństwo  Wielkiego Piątku.

Po Komunii przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu oraz adoracja. Adoracja od 8.00.do 22.00. Po przeniesieniu Jezusa do Grobu Gorzkie Żale.

Wielka Sobota

Godz. 18.00 Liturgia  poświęcenia ognia,  wody , Msza św., odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Adoracja w sobotę od 8.00 do 21.00.

Poświęcenie pokarmów: 8.00 – 12.00. ( co godzinę ,o „ równych godzinach”

Wielka Niedziela – Rezurekcja o 6.30 z procesją dookoła kościoła.

NIEDZIELA  PALMOWA 14.04. 2019

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Starajmy się dobrze przeżyć ten czas korzystając z obfitości Bożych łask.
 2. Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Msza Wieczerzy Pańskiej – pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godz. 18.00. Adoracyjne czuwanie do godz. 21.00, które zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 3. W Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Zbawiciela. O godz. 9.00 Droga Krzyżowa, a o godz.18.00 – Liturgia Męki Pańskiej. Po liturgii śpiew Gorzki Żali i adoracja do 22.00. Porządek adoracji w gablocie.
 4. W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów w godz. 8.00 – 12.00 (co godzinę – o pełnych godzinach)
 5. Uroczystości Wigilii Paschalnej w sobotę rozpoczniemy o godz. 18.00 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Adoracja do 21.00.
 6. Rezurekcja w Niedzielę o 6.30. Proszę przygotować procesję.
 7. W środę na godz. 7.00 zapraszam do dekoracji kościoła na święta. Na 17.00 zapraszam ministrantów na próby liturgii.
 8. Dziękuję za posprzątanie kościoła. W sobotę na 12.15 zapraszam kolejne rodziny z ul. Pięknej nr.34-44.

9.Dziękuję za ofiary na kwiaty i dekorację składane podczas Drogi                    Krzyżowej i indywidualnie.

 1. Dziękuję za prace przy kościele.

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

24 marca 2019

 1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.
 2. Odpowiadając za wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”, w przyszłą niedzielę rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej. Nauki wygłosi dla nas ks. Andrzej Rusak.
 3. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcam wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o 9.00 i 17.00.
 4. W przyszłą niedzielę na Mszy o 9.30 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dzieci kl. III.
 5. Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.00, Gorzkie żale w niedzielę o godz.11.30.
 6. W tym roku po raz dziesiąty Ekstremalna Droga Krzyżowa. Szczegóły w gablocie na plakacie.
 7. GN na stoisku z prasą.
 8. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z ul. Pięknej nr. 1 -10.
 9. Trwają jeszcze prace przy malowaniu świątyni.

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 marca 2019

 1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.
 2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.
 3. Przypominam wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.
 4. Droga Krzyżowa w piątek o 17.00, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy o 11.30.
 5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w 4 Niedzielę W. Postu 31 marca. Nauki wygłosi dla nas ks. Prof. Andrzej Rusak z Sandomierza.
 6. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: GN.
 8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i proszę kolejne rodziny z ul. Podgórskiej: nr. 18 – 6.
 9. Zakończony I etap malowania kościoła. W tym tygodniu ciąg dalszy prac : ornamenty.

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10 marca 2019

 1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.
 2. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz.17.00. Gorzkie żale w niedziele po Mszy o godz. 11.30.
 3. Zachęcam wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.
 4. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.
 5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. GN na stoisku z prasą.
 6. Podziękowanie p. Dariuszowi Grudniewskiemu za wywiezienie śmieci z cmentarza, p. Markowi Danielskiemu za elektrykę w kościele.
 7. Podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Kolejne rodziny, ul. Podgórska 34 -22.
 8. Po Drodze Krzyżowej taca na kwiaty i dekorację na Wielki Tydzień.

8 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

3 marca 2019

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy  o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii.
 2. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową   godz.9.00 i 17.00. Zachęcam wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominam, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od  pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego.
 3. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie  o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.
 4. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Godz.17.00.
 5. W niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali. Po Mszy o 11.30.
 6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. GN na stoisku.
 7. W sobotę Droga krzyżowa na Św. Krzyż. Początek o 12.00 przy kościele w Nowej Słupi. O 14.00 Msza Św. na Św. Krzyżu. Dojazd własny.
 8. W przyszłą niedzielę o 9.30 miesięczne spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 9. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny: ul. Podgórska 44-35.
 10. Bóg zapłać za ofiary na kościół.
 11. Trwają prace malarskie w naszym kościele.

5 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

10 lutego 2019

 1. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 9.00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.
 2. Przypominam, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.
 3. Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.
 4. Podziękowanie za posprzątanie kościoła: w poniedziałek i w sobotę oraz za kwiaty mieszkańcom Henryka. Kolejne rodziny: Młynek ,ul Działki 1-23.
 5. Ofiara na kościół NN 50 zł.
 6. GN na stoisku z prasą.
 7. Wczoraj w Starachowicach rozpoczęły się katechezy dla narzeczonych . Szczegóły w gablocie. Przypominam, że sakr. Chrztu udzielany może być w niedziele o 11.30.
 8. Planowane jest malowanie kościoła. Być może jeszcze w najbliższych dniach rozpoczniemy prace. Te sprawę polecam modlitwie parafian.

4 NIEDZIELA  W CIĄGU ROKU

3 lutego 2019

 1. W przyszły poniedziałek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Uprzejmie proszę o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa we Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu chorych wszystkim, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele. Specjalna Msza Święta z Sakr. Namaszczenia Chorych zostanie odprawiona o godz. 9.00. Po Mszy spotkanie przy herbatce w sali pod kościołem.
 2. W przyszłą niedzielę na Mszy o 9.30 miesięczne spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 3. Zapraszam jutro na 14.00 do kościoła w celu rozebrania dekoracji bożonarodzeniowej.
 4. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z ul. Henryk.
 5. GN – zachęcam do czytania.
 6. 9 lutego o godz. 19.00 w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach poczatek katechez dla narzeczonych, które pragną zawrzeć związek małżeński w tym roku. Obecność obowiązkowa.

2 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  C

20 stycznia 2019

 1. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania    papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.
 2. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim    składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków.
 3. Dziękuję za sprzątanie kościoła. Proszę kolejne rodziny z ul. Starachowickiej nr. 50,52,54,56.
 4. GN wyłożony na stoisku z prasą.
 5. Dziś o 15 w sali pod kościołem opłatek KŻR.
 6. Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękuję za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie  oraz złożone ofiary. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym     terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, proszę o kontakt.

Plan kolędy:

21 I  poniedziałek  ul. Henryk ( od Starachowickiej)               godz. 9.00

22 I  wtorek         – ul. Starachowicka (parzyste od nr.2)       godz.9.00

23 I – środa         – ul. Iłżecka- (parzyste, od nr. 10 w kierunku kościoła) godz.                                                                                 9.00

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

13 stycznia 2019

 1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego do dawania świadectwa w codziennym życiu.
 2. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.
 3. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z ul. Starachowickiej nr. 29-43.
 4. 4 . Dziękuję dzieciom i młodzieży za dzisiejsze kolędowanie w naszej świątyni.
 5. 6.Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii.

Plan kolędy na najbliższe dni:

14 I  poniedziałek –  Podlesie oraz Iłżecka( od nr. 1)   godz.9.00.

15 I  wtorek           – ul. Wschodnia 1- 37               godz. 9.00

16 I  środa             – ul. Wschodnia 38- 73             godz.9.00

17 I  czwartek         godz.9.00 Lubienia ul. Leśna-,

godz. 14.00 Iłżecka ( nieparzyste – w kierunku Kościoła)

18 I  piątek             godz. 9.00   ul. Wschodnia 75 – do końca  i Młynek ul. Leśna

19 I  sobota          – ul. Starachowicka ( nieparzyste od nr. 1)  godz. 9.00

21 I  poniedziałek  ul. Henryk ( od Starachowickiej)               godz. 9.00

22 I  wtorek           – ul. Starachowicka (parzyste od nr.2)       godz.9.00

23 I – środa           – ul. Iłżecka- (parzyste  ,w kierunku kościoła) godz. 9.00

OBJAWIENIE PAŃSKIE

6 stycznia 2019

 1. W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania   w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Dzisiaj możemy też wesprzeć misyjne dzieła Kościoła.
 2. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć    drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech    napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na  większą chwałę Bożą.
 3. W przyszłą niedzielę o 9.30 miesięczne spotkanie kandydatów do bierzmowania. Po    Mszy– śpiew kolęd. Zachęcam dzieci, młodzież do zgłaszania się.
 4. GN na stoisku z prasą.
 5. Podziękowanie za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z ul. Starachowickiej: 16 – 28.
 6. Sprawozdanie za ubiegły rok.
 1. Wizyta duszpasterska

Poniedziałek  7 I – g. 9.00   Podgórska ( w kierunku ul. Warszawskiej)

Wtorek   8 I – g. 9.00  Działki i Brody, ul Leśna ( od końca Działek)

Środa    9 I  – g. 9.00   Młynek Łąkowa i Warszawska( w kierunku

kościoła)

g. 14.00 Młynek ul. Jodłowa ( w kierunku kościoła)

Czwartek  10 I   g.9.00    Zachodnia 1-33

Piątek        11 I      g.9.00    Zachodnia 34 – 72

Sobota       12 I   g.9.00    Starachowicka (os. Leśników)

Poniedziałek 14 I  g.9.00   Podlesie

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

30 grudnia 2018

 1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia  zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny.
 2. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz.  17.00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu  i upraszać łaski na  nowy rok. 
 3. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia w    łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od    16.00 adoracja Najśw. Sakramentu. Do chorych – o 15.30. W sobotę o godz.8.00 Różaniec.
 5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne    błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas wszystkich Mszy Świętych. Na   Mszy o godz. 9.30 miesięczne spotkanie dzieci kl III.
 6. W 2 niedzielę stycznia po Mszy o 9.30 – śpiew kolęd. Zachęcam dzieci, młodzież do zgłaszania się.
 7. Podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę 120 zł.. Kolejne rodziny z ul.   Starachowickiej: 1-  15.
 8. Wizyta duszpasterska: od godz. 9.00

2 I (środa) – Przymiarki 1 -30.

3 I  (czwartek)– Przymiarki 31 -69

4 I (piątek) – Piękna  1- 30

5 I  (sobota) – Piękna  31 do końca

7 I  (poniedziałek)– Podgórska ( w kierunku ul. Warszawskiej)

8 I (wtorek) – Działki i Brody, ul Leśna ( od końca Działek)

4 NIEDZIELA  ADWENTU C

23 grudnia 2018

 1. Zapraszam do udziału w ostatnich roratach jutro o godz.7.00.
 2. Dziś zapłonie w naszej świątyni Betlejemskie Światło Pokoju, przyniesione przez skautów  i harcerzy z Groty Narodzenia w Betlejem. Niech ten ogień radości i jedności zapłonie   także w naszych domach.
 3. Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd.
 4. 4.Msza Święta pasterska zostanie odprawiona o godz. 24.00.
 5. 5.Msze Święte w Uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt według porządku  niedzielnego.
 6. 6.W liturgii kościoła w czwartek,  święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w piątek   święto Młodzianów, męczenników z Betlejem.
 7. W przyszłą niedzielę –w niedzielę Św. Rodziny- na Mszy o godz. 11.30 odnowienie   przyrzeczeń   małżeńskich.  Zapraszam Małżonków do wspólnej modlitwy.
 8. Podziękowanie za dekorację kościoła i posprzątanie świątyni. Kolejne rodz. z Lubieni z ul . Leśnej.
 9. W tym tygodniu została wykonana wentylacja kościoła i ocieplenie stropu.
 10. GN na stoisku z prasą – podwójny numer.

3 NIEDZIELA  ADWENTU C

16 grudnia 2018

 1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.
 2. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszam do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach. Roraty o 7.00.
 3. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszym kościele 20 grudnia w czwartek w godz. 10.00 – 11.30 i 16.00 – 17.30.
 4. W przyszłą niedzielę na Mszy o 9.30 przekazanie przez Harcerzy Światła Pokoju.
 5. W piątek od 9.00 udam się do chorych. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii.
 6. W piątek na 15.00 zapraszam chętnych do dekoracji kościoła.
 7. Opłatki wigilijne i świece Caritas do nabycia w zakrystii.
 8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i proszę kolejne rodziny z ul. Zachodniej 45 – 72.

1 NIEDZIELA ADWENTU C

2 grudnia 2018

 1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Rozpoczęty dziś Adwent  przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.
 2. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach    Świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych o 7.00. W I piątek o 17.00.
 3. Świece Caritas i opłatki wigilijne do nabycia w zakrystii. Ofiary za opłatki dobrowolne –    na ogrzewanie kościoła. 
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W piątek od    16.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i możliwość spowiedzi. Do chorych od 9.00
 5. W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte    ku czci Matki Bożej o godz. 9 i 17. Po Mszy o 9.00 poświęcenie Figury Niepokalanej przed  kościołem.
 6. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w    krajach byłego Związku Sowieckiego. Po  Mszach będą zbierane ofiary na ten cel.
 7. W przyszłą niedzielę o 9.30 miesięczne spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 8. Podziękowanie za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z ul. Zachodniej 24 – 33.
 9. Podziękowanie za posprzątanie wokół kościoła.
 10. Zostało założone ogrzewanie w sali pod kościołem. Dziękuję Panom za prace.

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

25 listopada 2018

 1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.
 2. W pierwszą sobotę grudnia o godz. 8.00 Różaniec i spotkanie KŻR.
 3. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu. Na pierwszej Mszy    poświęcimy opłatki wigilijne, które będzie można nabywać w zakrystii. Ofiary   dobrowolnie składane przeznaczone na ogrzewanie kościoła.   Jak co roku do nabycia świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy  Dzieciom.
 4. W przyszłą niedzielę miesięczne spotkanie z rodzicami i ich dziećmi przygotowującymi się    do I Komunii. Poświęcenie medalików.
 5. Została zrobiona wylewka w kaplicy.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z ul. Zachodniej 12 – 23.
 7. Zapraszam w środę do pomocy w celu posprzątania otoczenia kościoła.
 8. GN wyłożony na stoisku z prasą.

28 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU B

14 października 2018

 1. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. We wtorek o godz. 8.00 Msza św. z racji Święta Patrona Szkoły.
 3. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.
 4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.
 5. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.
 6. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Taca z przyszłej niedzieli na misje.
 7. Nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz. 17.00.
 8. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Można zamawiać wypominki.
 9. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z ul. Wschodniej: 39-40.
 10. GN na stoisku z prasą.

24 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

16 września 2018

1 . Dziś spotkanie i modlitwa z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii i ich

Rodzicami.

2. W przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 9.30 zapraszam kandydatów do

bierzmowania z rodzicami.

3, Dziękuję za posprzątane kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę kolejne rodziny z

Przymiarek nr. 47 -58.

3. W piątek na 17.00 zapraszam ministrantów i kandydatów na spotkanie, zaś w sobotę na 10.00 dziewczęta na scholę.

4. Rozpoczęliśmy rozbudowę XIV Stację Drogi Krzyżowej na potrzeby kaplicy

pogrzebowej. Dziękuję Panom za pomoc: Marianowi Kosmala, Stanisławowi

Świrta, p. Janowi Zając, p. Romanowi, p. Bonifacemu.

5. Ofiara na kościół: 100 i 150 zł.

6. Zapowiedzi: Mateusz Kasiński (Lubienia) i Dominika Aneta Żak (par. Kozów)

23 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU B

9 września 2018

 1. Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka i  otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą  łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.
 2. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego, Uroczystość Odpustową w naszej Parafii. Msze św. o godz. 9.00 i 17.00. Po Mszy św o godz. 17.00  procesja eucharystyczna. Proszę o przygotowanie procesji.
 3. W czwartek, w wigilię Odpustu o godz. 18.30 Wieczór Uwielbienia pod przewodnictwem Sławomira Płusy , egzorcysty z Radomia i Grupy Modlitewnej ze Starachowic. O 18.30 Msza św, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu z błogosławieństwem. Zapraszam.
 4. W przyszłą niedzielę na Mszę o godz. o godz. 9.30 zapraszam dzieci kl. III przygotowujące się do I Komunii wraz z rodzicami.
 5. W sobotę na 10.00 zapraszam dziewczęta pragnące śpiewać w scholi.
 6. GN na stoisku z prasą.
 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Proszę kolejne rodziny z Przymiarek: 35 – 45.
 8. Ofiara na kościół:  3x po 100 zł.

22 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU B

2 września 2018

 1. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.
 2. W I czwartek miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 3. W I piątek miesiąca zachęcam szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcam również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca. Od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu i możliwość spowiedzi. Do chorych udam się od 9.00. Proszę zgłosić adresy.
 4. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Msze o godz. 8.00 i 9.30. Na Mszach poświęcenie ziarna siewnego.
 5. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z ul Przymiarki 24 – 34.
 6. Prasa GN i Mały GN.
 7. Ofiara na kościół: 100 zl. z ul. Wschodniej, 160 zł. z Przymiarek.

21 n zw. B    NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ

26 sierpnia 2018

 1. .Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam  mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.
 2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 8.00 Różaniec.
 3. Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się  modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.
 4. Kończy się czas letnich wakacji dla dzieci i młodzieży. Spowiedź przed początkiem roku szkolnego w piątek od 17.30.
 5. W przyszłą niedzielę o 11.30 dziękczynienie za tegoroczne zbiory.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z ul. Przymiarki 13 – 23.
 7. GN na stoisku z prasą.
 8. Zapowiedzi: Patryk Duda- par. tut. i Aleksandra Anna Jasztal – par. NSJ Starachowice.

20 Niedziela w Ciągu Roku B   19 sierpnia 2018

 1. W czwartek, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków, totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku.
 2. W przyszłą niedzielę uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.
 3. W niedzielę 2 września na Mszy o 11.30 dziękczynienie za tegoroczne zbiory.
 4. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Proszę o kolejne rodziny: Przymiarki nr. 1 – 12.
 5. Dziękuję za posprzątanie sali pod kościołem. Zostały też wymienione okna.
 6. Ofiara na Kościół 100 zł NN z ul. Starachowickiej.
 7. GN – zachęcam do czytania.
 8. Zapraszam na wspólną integrację Parafian przy grilu i śpiewie piosenek i pieśni.
 9. Zapowiedzi: Patryk Duda- par. tut. i Aleksandra Anna Jasztal – par. NSJ Starachowice.

19 Niedziela w Ciągu Roku B

12 sierpnia 2018

1. W środę Uroczystość Wniebowzięcia NM Panny – Matki Bożej Zielnej. Na mszach  poświęcenie bukietów kwiatów, ziół i warzyw.

2. Dziękuję za posprzątanie kościoła. W sobotę proszę kolejne rodziny z ul.       Jodłowej.

3. GN wyłożony na stoisku z prasą.

4. Dzisiejsza taca na KUL i szkoły katolickie.

5. Ofiara na kościół: z ul. Wschodniej 100 i 200 zł.

18 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU B

5 sierpnia 2018

 1. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, a w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.
 2. W sierpniu wielu wiernych bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę. W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi.
 3. Podziękowanie za posprzątanie kościoła. Proszę o kolejne rodziny z ul. Pięknej nr. 45-65.
 4. Dziękuję Panom za prace wokół kościoła.
 5. Ofiara na kościół- NN 100 zł. z ul Pięknej 140 zł.
 6. Została pomalowana sala pod świątynią.
 7. GN – na stoisku z prasą.

17  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU B

29 lipca 2018

 1. W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.
 2. W czwartek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Porcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny.
 3. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 4. W pierwszy piątek miesiąca od godz.17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i możemy skorzystać z sakramentu pojednania. Zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy. Do chorych udam się od godz. 9.00. Proszę zgłosić adresy.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Tego dnia będziemy szczególnie modlić się za księży proboszczów, we wspomnienie ich patrona, św. Jana Marii Vianneya. Spotkanie KŻR o godz  8.00.
 6. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Zapisy w Starachowicach  w  Parafii św. Trójcy.
 7. Podziękowanie za posprzątanie kościoła. Proszę kolejne rodziny z ul. Pięknej nr. 34-44.
 8. GN wyłożony na stoisku z prasą.

16 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU B

22 lipca 2018

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień św. Krzysztofa organizowany przez MIVA Polska wspierająca Polskich misjonarzy: 1 gr za 1 km na środki transportu dla misjonarzy. Po mszach poświęcenie aut i możliwość wsparcia tej akcji. Niech pod opieką patrona     kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży.
 2. W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni  dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych  dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście  w niebie.
 3. Dziękuję za posprzątanie kościoła. W sobotę proszę o kolejne rodziny z ul. Pięknej 25 – 33.
 4. GN – zachęcam do nabywania prasy.

15 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU B

15 lipca 2018

 1. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcam wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w  kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez   kapłana i noszony w godny sposób.
 2. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień św. Krzysztofa organizowany przez MIVA Polska wspierająca Polskich misjonarzy: 1 gr za 1 km na środki transportu dla misjonarzy.   Po mszach poświęcenie aut i możliwość wsparcia tej akcji
 3. Dziękuję Paniom za posprzątanie kościoła. W kolejną sobotę proszę kolejne rodziny z ul.  Pięknej, nr. 12 -23.
 4. GN na stoisku z prasą.
 5. Serdeczne podziękowania Paniom i Panom za posprzątanie podziemi kościoła.

14 niedziela Zwykła B  8.07.2018

 1. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do  wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości internetu.
 2. Dziękuję za posprzątanie kościoła i świeże kwiaty. W sobotę na 9.00 zapraszam mieszkańców Młynka, ul. Piękna 1- 10.
 3. Prasa: GN wyłożony na stoisku.
 4. Ofiara na kościół 2x100zł.
 5. Na 16.00 w poniedziałek zapraszam do posprzątania podziemia kościoła.

13 Niedziela Zwykła B  1.07.2018

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek od 17.00  adoracja Najśw. Sakramentu. Zapraszam na adorację i zachęcam do praktykowania I   piątków miesiąca. Proszę  zgłosić chorych na I piątek.
 2. W sobotę o 8.00 spotkanie KŻR i modlitwa różańcowa.
 3. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny Młynka, ul Podgórskiej nr. 35-44.
 4. GN i Mały GN wyłożone na stoisku.
 5. 100 zł- NN na Kościół z ul. Wschodniej.
 6. Zapowiedzi:       1. Marcin Mazan – par Gozdawa i Anna Lesiak – par. tut. (2)                                            2. Piotr Marcin Bębas – par. Dziurów i Edyta Maria Sieroń par. tut. (1)

12 Niedziela Zwykła   24.06.2018

 1. W piątek Uroczystość Św. Piotra i Pawła. Taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 2. Dzieciom i młodzieży i nauczycielom życzymy udanych wakacji.
 3. Sprzątanie kościoła z Młynka ,ul. Podgórska nr.22 – 34.
 4. Prasa GN i Mały GN wyłożony na stoisku.