Ogłoszenia Parafialne

22 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

30 sierpnia 2020

1. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.

Msza na rozpoczęcie roku szkolnego we wtorek o 8.00.

2. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Spowiedź w czwartek od 17.00 w czasie wystawienia Najśw. Sakramentu i w piątek od 17.30.

4. W sobotę spotkanie KŻR i modlitwa różańcowa o 7.30.

5. Zachęcam do nabycia GN i Małego GN.

6. Dziękuję 1 rodzinie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Kolejne rodziny z ul. Iłżeckiej nr. Nieparzyste.

7. Decyzją ks. Biskupa Ordynariusza zostałem przeniesiony do Starachowic par. Wszystkich Świętych. Na moje miejsce ks. Biskup mianował ks. Zbigniewa Kowalczyka.

W przyszłą niedzielę na Mszy o 11.30 w obecności ks. Dziekana Andrzeja Rdzanka liturgiczne objęcie Parafii przez nowego ks. Proboszcza.

Dziękuję za wspólną modlitwę, drogę do Pana Boga i współpracę. Bóg zapłać.

23 sierpnia 2020

1. W poniedziałek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

2. W środę nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.

3. W sobotę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosili go o ład moralny w naszych rodzinach i całym narodzie.

4. Dziękuję za posprzątanie kościoła i kwiaty. Kolejne rodziny z ul. Podlesie zapraszam w piątek po Mszy o 19.00.

5. GN na stoisku z prasą.

6. Ofiara na kościół: 200 zł.

20 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

16 sierpnia 2020

1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową, obchodząc Jej święto.

2. Trwa sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Jednym z przejawów miłości bliźniego może być więc zobowiązanie do abstynencji od alkoholu w celu ratowania innych osób uzależnionych.

3. Dziś dzień solidarności i pomocy mieszkańcom Bejrutu poszkodowanym w wybuchu.

4. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z Henryka proszę w piątek o 19.00.

5 . GN na stoisku z prasą.

6. W piątek w Klepaczach przy leśniczówce,- muzeum z inicjatywy Nadleśnictwa Lasów Państwowych w Starachowicach poświęciliśmy krzyż upamiętniający 100 rocznicę ” Cudu na d Wisłą” i 140 rocznicę powstania Dyrekcji Lasów Państwowychw Radomiu.

19 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

9 sierpnia 2020

1. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.

2. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

3. Dziękuję za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. Kolejne rodziny zapraszam w piątek po Mszach o 19.00

4. GN na stoisku z prasą.

5. Jutro pogrzeb o godz. 11.00 + Wenantego Chrzanowskiego

16 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

19 lipca 2020

1. W liturgii kościoła środę, 22  przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany, w czwartek, 23 lipca święto Świętej Brygidy, patronki Europy, w sobotę, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła.

2. W sobotę również czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

Z racji wspomnienia tego Świętego,  pobłogosławimy nasze pojazdy i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

Błogosławieństwo kierowców i  pojazdów w naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszach Św. Zebrane ofiary przeznaczone na pomoc Polskim Misjonarzom MIVA POLSKA.

3. Dziękuję za posprzątanie kościoła. W piątek zapraszam kolejne rodziny z ul. Zachodniej 41 -72.

4. GN na stoisku z prasą.

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

7 czerwca 2020

1. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 10.00. Po procesji dodatkowa Msza Św.

 2. Do przygotowania ołtarzy zapraszam mieszkańców ulic:                                                                          

                                                       1- ul. Podgórska, Piękna, Brody – Leśna        

                                                       2 – ul. Starachowicka i Iłżecka, Henryk

                                                       3 – ul. Zachodnia, Wschodnia, Podlesie, Leśna

                                                       4 – ul. Przymiarki i Działki

3. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się codziennie po Mszy  o godz.18.00  przez całą tzw. oktawę Bożego Ciała. W piątek zapraszam szczególnie mieszkańców ul. Zachodniej, w sobotę – ul. Działki i Podgórskiej, Leśnej – Brody.

4. Podziękowanie za posprzątanie kościoła 3 osobom z ul. Wschodniej.

5. GN na stoisku z prasą.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

31 maja 2020

1. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.  Msze o 9.00 i 18.00.

2. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po I Mszy będziemy odmawiać Litanię do Serca Pana Jezusa.

3. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy za powołanych do kapłaństwa.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek i w piątek od 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu  i możliwość spowiedzi.

W pierwszą sobotę spotkanie KŻR i Msza Święta o godz.7.30, a po niej Różaniec.

5. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.

6. Podziękowanie za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z ul. Wschodniej: 51 – 87.

7.W Piątek po mszy o 18.30 spotkanie z rodzicami i dziećmi w związku z rocznicą I Komunii.

8. GN i Mały GN – polecam.

9. Zapowiedzi: Grzegorz Filipowski – par. Lubienia i Anna Kwiecień – par. Kałków. 

6 NIEDZIELA WIELKANOCY

17 maja 2020

1. W dzisiejszą niedzielę radujemy się  100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił.

2. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów.

3. W czwartek Uroczystość odpustowa Św. Jana Nepomucena. Msze o 9.00 i 18.00.

4. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz.17.30.

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

6. Przypominam o obowiązku Komunii Św. Wielkanocnej.                                    

7. Podziękowanie za posprzątanie kościoła. W piątek po Mszy zapraszam mieszkańców ul. Wschodniej: 26 -50.           

8. Bóg zapłać za ofiary na kościół.

5 NIEDZIELA WIELKANOCY

10 maja 2020

1. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, w sobotę, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja  Boboli, kapłana i męczennika.

2. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy  o godz. 17.30. Zachęcam do licznego udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

3. Przypominam o spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Spowiedź codziennie przed Mszą.

4. Podziękowanie p. Romanowi za posprzątanie kościoła. W piątek po Mszy zapraszam do posprzątania kościoła z ul. Wschodniej 1- 25.

5. GN na stoisku z prasą.

6. Zapowiedzi: Maciej Gorajski – par. Wąchock i Aneta Zofia Chmielewska – par. Lubienia.

7. Bóg zapłać za składane ofiary na kościół. 

4 NIEDZIELA WIELKANOCY

3 maja 2020

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Prośmy  Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy.

2. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę.

3. W tym tygodniu przypadają święta: w środę, 6 maja, święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, w piątek, 8 maja, uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

4. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

5. Przypominam o spowiedzi i komunii wielkanocnej. Spowiedź codziennie przed Mszą.

6. W piątek po Mszy o 18.00 zapraszam na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii.

7. Podziękowanie Nowożeńcom za posprzątanie kościoła i kwiaty. 8. Bóg zapłać za ofiary na kościół .

3 NIEDZIELA WIELKANOCY

26 kwietnia 2020

1.  W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna. Czytajmy i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach.

2. W ostatnią niedzielę kwietnia z inicjatywy MIVA Polska tradycyjnie obchodzona jest   Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Obserwując codzienność, dostrzegamy, jak pilna jest potrzeba modlitwy o bezpieczne poruszanie się po drogach i wzajemny szacunek między kierowcami.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek   od 17.00.

4. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół   ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w   naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się na  śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel  Jasnogórski.

5. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Uroczystość liturgiczna została przeniesiona przez Kongregację   Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą   sprawowane o godz. 9.00 i 18.00.

6. W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie.

7. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, w  kościele może uczestniczyć  48 osób.

8. Jest czas wielkanocny i zachęcam do skorzystania ze spowiedzi i komunii.

9. Uroczystości I Komunii i Bierzmowania zostają przesunięte na późniejszy termin ( po

    uzgodnieniu z rodzicami)

2 NIEDZIELA WIELKANOCY

19 kwietnia 2020

 1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego i obchodzimy też patronalne święto Caritas. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych   sióstr i braci.
 1. W czwartek, 23 kwietnia, uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, patrona Polski.
 2. W sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty.  Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje, o  błogosławieństwo dla pracujących na roli     i o pomyślne zbiory.
 1. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny. W tę przyszłą niedzielę – ostatnią w kwietniu –   Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowe Duszpasterstwo Kierowców zapraszają do wspólnej modlitwy w intencjach kierowców.
 1. Zachęcam do skorzystania ze spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Spowiedź codziennie  przed Mszą Św.
 1. Dziękuję Parafianom za troskę o nasz kościół i za wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać.
 2. Według zaleceń MZ od poniedziałku będzie mogło uczestniczyć więcej osób na Mszy: 1 osoba na 15 m2.  Pamiętajmy o maseczkach na twarz (na noc na dzień).

NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

12 kwietnia 2020

 1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Niech każdy z nas doświadczy i przyjmie tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba  bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i  narodowym.

2. W ramach oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt – Poniedziałek

Wielkanocny. Dodatkowa Msza o 15.00.

3. Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzili jako Niedzielę

Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia. O 15.00

dodatkowa Msza Św.

4. W związku z epidemią ograniczeniami w kościele bardzo proszę, by we Mszach

uczestniczyły osoby zamawiające Msze Św. Korzystajmy w tym czasie z mediów,

uczestnicząc we mszach czy nabożeństwach. Pamiętajmy o Komunii Św.  duchowej.

Obowiązuje nadal dyspensa od uczestnictwa we mszy.

5. Dziękuję p. Romanowi i jego żonie za posprzątanie kościoła, dekorację, a p. Agacie i

Małgorzacie za kwiaty. Dziękuję za troskę o kościół i za ofiary składane do puszki i

przelewy na konto parafialne: 200, 2×100, 2x50zł.

6. W ostatnim czasie zostały ocieplone stropy zakrystii i plebanii oraz ściany plebani.

7. Dziękuję za przelewy na konto w związku z pożarem naszych Parafian. Bóg zapłać.

8. Wszystkim Parafianom składam najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech

    Zmartwychwstały obdarza siłą, zdrowiem i błogosławieństwem. Alleluja.

Wielka Sobota

Przyjdź na modlitwę do kościoła. Jezus czeka na Ciebie obecny w Najświętszym Sakramencie !

Śniadanie Wielkanocne w rodzinie. Błogosławieństwo potraw na stół wielkanocny

(Żródło: Diecezja radomska)

Stół nakrywa się białym obrusem udekorowanym bukszpanem. Obok zastawy na stole może znaleźć się okolicznościowa dekoracja: baranek wielka­nocny z czerwoną chorągiewką, na której widnieje złoty krzyżyk. Baranek może być na „łące” z rzeżuchy lub z młodych pędów owsa. We flakonie mogą być ułożone bazie ze srebrnymi kotkami i pierwsze wiosenne kwiaty oraz gałązki zie­leni. Na środku stołu umieszcza się paschał rodzinny, baranka wielkanocnego oraz koszyczek ze święconymi pokarmami. Na osobnym talerzu powinny być jajka pokrojone na ćwiartki oraz posypane solą i pieprzem. Uczestnicy śniadania dzielą się nimi, składając sobie życzenia. Gospodarz domu powinien złożyć życzenia wszystkim, niezależnie od składanych indywidualnie. Na stół podaje się także niepoświęcone pokarmy, które zostały przygotowane do spożycia, np. różne sałatki, napoje, owoce itd.

Spożywanie pokarmów winna poprzedzić wspólna modlitwa o Boże bło­gosławieństwo dla rodziny. Modlitwę można poszerzyć o wezwanie w intencji Kościoła, o dary Ducha Świętego, o pokój na ziemi oraz w intencji cierpiących i samotnych.

Zapalając paschał rodzinny (lub świecę) umieszczony na stole, głowa rodziny podnosi go, mówiąc:

Ojciec: Zmartwychwstał Pan prawdziwie. Alleluja.

Wszyscy: Bogu niech będą dzięki. Alleluja.

O: Z radością gromadzimy się dzisiaj w naszej wspólnocie rodzinnej, aby uro­czyście świętować pamiątkę Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Życzę nam wszystkim tu obecnym, aby pokój i radość zagościły w naszych ser­cach. Życzę, byśmy wszyscy byli świadkami Zmartwychwstałego Chrystusa w dzisiejszym świecie i gdziekolwiek będziemy, byśmy oznajmiali, że Pan rze­czywiście zmartwychwstał. Ogarnijmy myślą i sercem wszystkich naszych krew­nych i przyjaciół, żyjących i zmarłych, ogarnijmy cały świat i prośmy:

W: Ojcze nasz, któryś jest w niebie…

Matka odczytuje fragment Ewangelii wg św. Łukasza (Łk24,36-43)

Matka: Czytanie z Ewangelii według św. Łukasza:

A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: „Pokój wam!” Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. Lecz On rzekł do nich: „Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie Mnie i przekonajcie się: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam”. Lecz oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: „Macie tu coś do jedzenia?” Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. Wziął i jadł wobec nich.

M: Oto Słowo Pańskie

W: Chwała Tobie Chryste

O: Niech ta woda święcona przypomni nam nasze zanurzenie chrzcielne w śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa.

Ojciec kropi wodą święconą wszystkich i składa życzenia wielkanocne, np. takie:

O: Wieść o zmartwychwstaniu Pana przemieniła Apostołów i napełniła ich wielką radością. Niech radość ta będzie również naszym udziałem. Życzę nam wszyst­kim, by Chrystus Zmartwychwstały stale był gościem naszego domu, a pokój, który głosił całemu światu stale gościł w naszych sercach. Na znak wzajemnej życzliwości i miłości podzielmy się święconym jajkiem, symbolem życia, a naszą modlitwą ogarnijmy naszą rodzinę, zmarłych, naszych sąsiadów, naszą Parafię, Kościół Powszechny i cały świat: Ojcze nasz…

O: Boże, Ty w dniu dzisiejszym pokonałeś śmierć i otworzyłeś nam wieczność przez Twojego Jednorodzonego Syna, spraw, abyśmy wraz z Nim zasiedli do uczty niebieskiej w Twoim Królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

W: Amen

Następnie ojciec podaje każdemu kawałek święconego jajka, po czym wszyscy składają sobie życzenia i zasiadają do stołu i z radością spożywają potrawy. Jeżeli nie ma ojca czy matki, liturgię prowadzi ktoś z domowników.

Modlitwa po posiłku

O: Uczniowie poznali Pana. Alleluja.

W: Przy łamaniu chleba. Alleluja.

O: Módlmy się. Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które Chrystus nam wysłużył przez swoją śmierć i zmartwych­wstanie i w swoim miłosierdziu nam udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.

W: Amen.

Niedziela Palmowa

5 kwietnia 2020  .

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia, którego centralnymi wydarzeniami jest Triduum Paschalne.
 2.  W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. W tym roku ze względu na czas, który przeżywamy, nie będzie przeniesienia Najświętszego Sakramentu do ołtarza Adoracji. W Wieki Piątek i Sobotę od 8.00 kościół otwarty.
 3.  W Wielki Piątek Droga Krzyżowa o 17.00. O 17.30 rozpoczniemy Liturgię Wielkiego Piątku. Po liturgii wystawienie Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Po liturgii możliwość adoracji do godz. 20.00.
 4.  Wielka Sobota: w kościele nie będzie poświęcenia pokarmów. Liturgia o 18.00 od poświęcenia ognia.
 5. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00  nie będzie  procesji rezurekcyjnej. Natomiast przy dźwięku dzwonów kapłan na progu świątyni pobłogosławi całą parafię.
 6.  Dziękuję tym, którzy pamiętali o tradycji dekoracji Grobu Pańskiego i złożyli ofiary na kwiaty. Bóg zapłać.
 7. Bóg zapłać za ofiary na kościół: 300 i 50 zł.

8. W piątek spłonęły zabudowania gospodarcze naszym Parafianom przy ul. Zachodniej. Wielu już pospieszyło z pomocą. Można też wesprzeć finansowo przesyłając ofiary na konto parafialne z dopiskiem „ Pożar” Numer rachunku bankowego: BANK Pekao 69 1240 1398 1111 0010 9764 1378

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29 marca 2020

 1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego Teraz Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tej intencji w naszym kościele od godz. 17.00.
 3. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Droga Krzyżowa o 17.00, o 1730 Adoracja Najść. Sakramentu i spowiedź, o 18.00 Msza św.
 4. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność podczas Mszy o godz.7.30.
 5. Spowiedź codziennie przed Mszą Św.
 6. Ks. bp Henryk Tomasik udziela dyspensy od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach wszystkim wiernym diecezji az do odwołania, w zamian mamy uczestniczyć we mszach transmitowanych przez media.
 7. Gość niedzielny dostępny na stronie internetowej https://radom.gosc.pl/
 8. Drodzy rodzice realizujmy z dziećmi katechezy z ich podręczników, według sugestii Pana katechety Tomasza, szczególnie proszę o zaangażowanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych i kandydatów do Bierzmowania.
 9. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski, o zdrowie dla chorych , o nawrócenia grzeszników i o ustanie epidemii.
 10. Ważne jest, aby otoczyć opieką słabych, chorych i samotnych. Niech strach nie sparaliżuje troski o potrzebujących pomocy, odwiedzin samotnych sąsiadów. Jest również nagląca potrzeba, aby wspierać chorych i służby medyczne w potrzebny sprzęt do leczenia – apeluje o to Caritas naszej diecezji. Można wpłacać dobrowolne ofiary na konto naszej parafii (Numer rachunku bankowego: BANK Pekso 69 1240 1398 1111 0010 9764 1378 lub bezpośrednio na konto Caritas Diecezji Radomskiej(45 1240 3259 1111 0000 2989 1757) z tytułem wpłaty: ”Pomagam”.

UWAGA

Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
w związku z kolejnym ograniczeniem liczby uczestników zgromadzeń

Niedziela Palmowa

5 kwietnia 2020  .

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia, którego centralnymi wydarzeniami jest Triduum Paschalne.
  2. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. W tym roku ze względu na czas, który przeżywamy, nie będzie przeniesienia Najświętszego Sakramentu do ołtarza Adoracji. W Wieki Piątek i Sobotę od 8.00 kościół otwarty.
  3. W Wielki Piątek Droga Krzyżowa o 17.00. O 17.30 rozpoczniemy Liturgię Wielkiego Piątku. Po liturgii wystawienie Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Po liturgii możliwość adoracji do godz. 20.00.
  4. Wielka Sobota: w kościele nie będzie poświęcenia pokarmów. Liturgia o 18.00 od poświęcenia ognia.
 2. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Nie będzie też procesji rezurekcyjnej. Natomiast przy dźwięku dzwonów kapłan na progu świątyni pobłogosławi całą parafię.
  6. Dziękuję tym, którzy pamiętali o tradycji dekoracji Grobu Pańskiego i złożyli ofiary na kwiaty. Bóg zapłać.
 3. Bóg zapłać za ofiary na kościół: 300 i 50 zł.

8. W piątek spłonęły zabudowania gospodarcze naszym Parafianom przy ul. Zachodniej. Wielu już pospieszyło z pomocą. Można też wesprzeć finansowo przesyłając ofiary na konto parafialne z dopiskiem „ Pożar” Numer rachunku bankowego: BANK Pekao 69 1240 1398 1111 0010 9764 1378

Jednocześnie kolejny raz zachęcam wszystkich wiernych do łączenia się w modlitwie ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.

Ufajmy, że dzięki modlitwie oraz wysiłkom nas wszystkich, jak najszybciej będziemy mogli cieszyć się na nowo wspólną celebracją w naszych kościołach.

Ogłoszenia 12 marca 2020

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, informuję,  że:

1. Zgodnie z wytycznymi Premiera RP i Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski we  Mszy świętej w zwykły dzień i w niedziele może uczestniczyć maksymalnie 50 osób.

2. Na Msze św. w niedzielę zapraszam szczególnie osoby, które zamówiły intencje i

    ich najbliższe rodziny. 

3. Dziś (22 III) w  niedzielę dodatkowa Msza Św. o godz. 15.00 z Koronką do        

     Miłosierdzia Bożego.

4. Msze Święte zamówione według stałego porządku.

5. Podczas transmisji Mszy przez media spróbujmy  w domu, zachowywać się tak, jakbyśmy byli w kościele. Czasami zdarza się, że uczestniczymy w Eucharystii przed kościołem, bo np. nie ma w środku miejsca. Wówczas nie widzimy ołtarza, ale zachowujemy się tak, jakbyśmy byli w środku świątyni. Tak samo postępujmy w domach. Przypominam także o Komunii duchowej. Ważne jest pragnienie Komunii i Eucharystii.

6. Wszystkich Parafian proszę o żarliwą modlitwę w intencji ochrony przed chorobami, a także o pokój serc i łaskę głębokiego nawrócenia dla każdego z nas. Dobremu Bogu  polecajmy  wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa. Módlmy się o zdrowie dla chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb  sanitarnych. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii śpiewając Suplikacje.

7.Przestrzegajmy sumiennie zaleceń epidemiologicznych wydanych przez władzę.

Komunikat Episkopatu Polski

Z wiarą w Opatrzność Bożą i w trosce o życie i zdrowie społeczeństwa i w nawiązaniu do komunikatów Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski podejmujemy decyzję o wprowadzeniu prewencyjnych środków ostrożności w sytuacji zagrożenia koronawirusem.

Kościół od dwóch tysiącleci służy osobom chorym i potrzebującym, nawet w czasach epidemii, nie rezygnując z głoszenia Ewangelii oraz sprawowania sakramentów świętych.

1. Mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia (zgodnie z kan. 87 par. 1, 1245 i kan. 1248 par. 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego), rekomendujemy biskupom diecezjalnym udzielenie dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca br. następującym wiernym:

a. osobom w podeszłym wieku,

b. osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),

c. dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,

d. osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

2. W czasie liturgii do dnia 29 marca br. należy przestrzegać w kościołach następujących zasad:

a. kapłani i nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej przed rozpoczęciem liturgii powinni dokładnie umyć ręce i kierować się zasadami higieny,

b. przypominamy, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Świętej na rękę, do czego teraz zachęcamy,

c. znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk,

d. cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego,

e. należy powstrzymać się ponadto od oddawania czci relikwiom poprzez pocałunek lub dotknięcie,

f. na kratki konfesjonałów należy nałożyć folie ochronne,

g. rezygnujemy z napełniania kropielnic kościelnych wodą święconą.

3. W obecnej sytuacji przypominamy, że „tak jak szpitale leczą choroby ciała, tak kościoły służą m.in. leczeniu chorób ducha, dlatego jest niewyobrażalne, abyśmy nie modlili się w naszych kościołach” (Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp. S. Gądeckiego, 10.03.2020). W związku z tym zachęcamy wszystkich wiernych, aby poza liturgią nawiedzali kościoły na gorliwą modlitwę osobistą. Polecamy duszpasterzom:

a. aby kościoły pozostawały otwarte w ciągu dnia,

b. aby kapłani troszczyli się o dodatkowe okazje do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu,

c. aby – przy zachowaniu należytych zasad higieny – kapłani i nadzwyczajni szafarze odwiedzali chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną.

4. Jednocześnie informujemy, że do dnia 29 marca br.:

a. liturgie z udzieleniem sakramentu bierzmowania przeniesione zostają na terminy późniejsze,

b. zawieszone zostają pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę oraz rekolekcje szkolne organizowane przez parafie. Jednocześnie prosimy środki społecznego przekazu oraz duchownych o propozycje rekolekcji w internecie, które w ten sposób mogą być przeżywane w domu,

c. sprawy rekolekcji dla dorosłych oraz organizację innych spotkań pozostawia się roztropnemu rozeznaniu księży proboszczów.

Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach. Prosimy wszystkich ludzi wierzących o modlitwę w intencji ochrony przed chorobami, a także o pokój serc i łaskę głębokiego nawrócenia dla każdego z nas. Dobremu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa. Módlmy się o zdrowie dla chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii. Zgodnie z Tradycją Kościoła zachęcamy do śpiewania w naszych kościołach suplikacji „Święty Boże, Święty Mocny… Od powietrza, głodu, ognia i wojny, zachowaj nas Panie”.

Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, 12 marca 2020 r.

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1 marca 2020

 1. Włączmy się w głębokie przeżycie Wielkiego Postu przez udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz.17.00 odprawiamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 11.30. Gorzkie żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian.

W sobotę zachęcam do udziału w Drodze Krzyżowej na Święty Krzyż. Początek w Nowej Słupi przy kościele  o godz. 12.00. Zakończenie Msza Św. na Świętym Krzyżu. Dojazd własny.

 1. W środę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza, patrona naszej diecezji.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.00. Okazja do spowiedzi w piątek od godz.16.30. Zachęcam do pojednania się z Panem Bogiem i do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej. W sobotę powierzymy  się  Niepokalanemu Sercu Maryi. W sobotę spotkanie KZR. Do chorych udam się w piątek o 9.00
 3. Podziękowanie za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z ul. Przymiarki 49 – 65.
 4. GN na stoisku z prasą.

7 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

23 lutego 2020

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.   Zachęcam do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu i innych używek nie tylko w ciągu tego wyjątkowego tygodnia, ale także na dłuższy okres dla ratowania ludzi   uzależnionych.
 1. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty czas  Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz.: 9.00 i 17.00 z posypaniem głów popiołem.
 1. W Popielec obowiązuje post ścisły. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie będą trwać Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą ścisłą współpracą z Panem Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa”.
 1. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki o godz.17.00, oraz w     Gorzkich żalach  odprawianych w każdą niedzielę po Mszy o godz. 11.30.
 1. W sobotę 7 marca planowana jest Droga Krzyżowa na Święty Krzyż. Początek w Nowej   Słupi przy kościele o godz. 12.00. Na Św. Krzyżu Msza o 14.00.
 1. Podziękowanie za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z ul. Przymiarki: 30-48.
 2. W tym tygodniu zostały ocieplone stropy na zakrystii i plebani.
 3. GN na stoisku z prasą.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

12 stycznia 2020

 1. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego.
 2. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.
 3. Podziękowanie za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z ul. Pięknej 25-33.

Wizyta duszpasterska:

Poniedziałek 13 I  godz. 9.00 –  Wschodnia 1- 40.

Wtorek  14 I  godz. 9.00 –  Wschodnia 41- 88

Środa   15 I  godz. 9.00 –  Młynek, ul Leśna

Czwartek  16 I  godz. 9.00 –  Piękna 1 – 30

Piątek  17 I  godz. 9.00 –  Piękna  od 31- do końca.

Sobota  18 I  godz. 9.00 –  Polna + Warszawska (  w kierunku kościoła)

Poniedziałek  20 I godz. 9.00 – Działki + Leśna ( Brody)

Wtorek   21 I godz. 9.00 – Podgórska (od końca)

Środa   22 I godz. 9.00 – Przymiarki 1-31

Czwartek   23 I godz. 9.00 – Przymiarki 32 – 69

NARODZENIU PAŃSKIM

5 stycznia 2020

 1. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”.
 2. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom. Taca na misje.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
 4. Podziękowanie za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z ul. Pięknej 12-23.
 5. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda:

Wtorek 7 I   godz. 9.00    Henryk

Środa    8 I   godz. 9.00    Zachodnia 1- 12.

Środa   8 I   godz. 14.00  Zachodnia 14 – 27.

Czwartek  9 I   godz.  9.00   Zachodnia 28 -72

Piątek  10 I  godz.  9.00   Leśna(Lubienia) – od nr. 1

Piątek  10 I  godz. 14.00  Jodłowa ( od końca)

Sobota  11 I  godz. 9.00    Starachowicka (parzyste)

Poniedziałek 13 I  godz. 9.00    Wschodnia 1- 40.

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

29 grudnia 2019

 1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św.  Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny.
 1. We wtorek zakończenie roku. Zapraszam na Mszę i nabożeństwo o godz. 17.00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu  i upraszać łaski na  nowy rok. 
 1. W środę 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia w  łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.
 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od 16.00 adoracja Najśw. Sakramentu – Godzina Święta. Do chorych w piątek o 9.00.   W I piątek spowiedź od 16.30, po Mszy wystawienie Najśw. Sakramentu.   W sobotę o godz.8.00  spotkanie KŻR i Różaniec.
 1. Na Mszy o 9.30 miesięczne spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 2. Podziękowanie za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z ul. Pięknej 1- 10.

W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i rozmowy.      Plan kolędy:

Poniedziałek 30 grudnia godz. 9.00:      ul. Podlesie (od nr. 1) i przylegle domy z

ul.  Iłżeckiej

Czwartek  2 stycznia  godz. 9.00:          ul. Starachowicka ( nieparzyste)

Piątek       3 stycznia  godz. 10.00:        ul. Starachowicka  (parzyste)/  W związku z pogrzebem, wizyta duszpasterska będzie w późniejszym terminie/

Sobota      4 stycznia  godz. 9.00           ul. Starachowicka (domy leśników)

Wtorek      7 stycznia  godz. 9.00           ul.  Henryk

4 NIEDZIELA ADWENTU A

22 grudnia 2019

 1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, sprawowanej o północy. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 2. Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt jak w każdą niedzielę.
 3. W liturgii kościoła w piątek, święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w sobotę-  święto Młodzianów, męczenników z Betlejem.
 4. W przyszłą niedzielę –w niedzielę Św. Rodziny- na mszach odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.  Zapraszam Małżonków do wspólnej modlitwy.
 5. Podziękowanie za dekorację kościoła i posprzątanie świątyni. Kolejne rodziny z ul. Podgórskiej 18 -1.
 6. GN na stoisku z prasą.
 7. Po świętach planowana jest wizyta duszpasterska: w piątek ul. Iłżecka (parzyste), sobota ul. Iłżecka (nieparzyste).

1 NIEDZIELA ADWENTU A  1 grudnia 2019

 1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Rozpoczęty dziś Adwent  przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade   wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.
 1. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach  Świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych o 7.00. Przed Mszą Godzinki ku czci Niepokalanej.
 1. Świece Caritas i opłatki wigilijne do nabycia w zakrystii. Ofiary za opłatki dobrowolne – na ogrzewanie kościoła. 
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W piątek od 16.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i możliwość spowiedzi. Do chorych od 9.00.  W I sobotę spotkanie KŻR i modlitwa różańcowa.
 1. W przyszłą niedzielę 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na  Mszy o 9.30 poświęcenie medalików dzieciom kl. III.
 1. Przyszła  niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po  Mszach będą zbierane ofiary na ten cel.
 1. Podziękowanie za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z ul. Działki 1- 23.
 2. Kalendarze ścienne z Caritas do nabycia w zakrystii, GN na stoisku z prasą.

31 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

3 listopada 2019

 1. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominam o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu.
 2. Naszą modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy ofiarowali Panu Bogu w tygodniu o godz. 16.15 w modlitwie różańcowej.
 3. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z ul. Starachowickiej: 16 – 28.
 4. W przyszłą niedzielę modlitwą i ofiarą wspierać będziemy nasze Seminarium Duchowne w

Radomiu. Taca na Seminarium.

 1. GN na stoisku z prasą.

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

27 października 2019

 1. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych o godz. 17.30.
 2. W piątek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Po Mszy o 11.30 procesja na cmentarz z wypominkami za zmarłych.
 3. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz. 9.00 i 17.00.
 4. Zachęcam do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).
 5. Do chorych udam się w czwartek o 9.00.
 6. Zachęcam w piątek do komunii św. wynagradzającej za grzechy.
 7. W sobotę o 8.00 spotkanie KŻR i modlitwa różańcowa za zmarłych.
 8. Podziewanie za posprzątanie kościoła i ofiarę. Kolejne rodziny zapraszam w sobotę na 10.00 z ul. Starachowickiej nr. 1 – 15.
 9. Dziękuję Panom Ryszardowi Farysowi i Dariuszowi Grudniewskiemu za wywiezienie śmieci z cmentarza.
 10. GN na stoisku z prasą.

29 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

20 października 2019

 1. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. Ofiary tacowe na misje.
 2. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.
 3. Zapraszam na modlitwę różańcową o 17.30.
 4. Podziękowanie za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z ul. Leśnej (Komorniki)
 5. Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Można zamawiać wypominki.
 6. Polecam lekturę prasy katolickiej- GN.
 7. Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00, schola o 10.00.

28 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

13 października 2019

 1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi: „Wstańcie, chodźmy”. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 2. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 17.00.
 3. We wtorek Dzień Dziecka Utraconego. Serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpnie z powodu utraty dziecka poczętego. Zapraszam na modlitwę w ich intencji.
 4. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz.17.30.
 5. W piątek otoczymy naszą modlitwą Pracowników służby zdrowia w dniu ich patrona, św. Łukasza.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Taca na misje.
 7. Polecamy lekturę prasy katolickiej.
 8. Podziękowanie za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z ul. Zachodniej 45 – 72.

9. Można zamawiać wypominki za zmarłych.

27 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 1. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.
 2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.30.
 3. Przypominam wiernym o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, w rodzinie .
 4. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy o 9.30 miesięczne spotkanie dzieci I –komunijnych i rodziców.
 6. Podziękowanie za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z ul. Zachodniej 34 -44.

26 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

29 września 2019

 1. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.
 2. Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się w dni powszednie o godz. 17.30 oraz w niedziele po Mszy o godz. 11.30.
 3. Z okazji rozpoczynającego się w tym tygodniu roku akademickiego pragniemy modlić się w intencji studentów i pracowników naukowych uczelni .
 4. Październik będzie w Kościele powszechnym nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Zachęcam do modlitwy za misje.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od 16.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi. Po Mszy Nabożeństwo Różańcowe. Do chorych udam się o 9.00.
 6. W sobotę o godz. 7.30 wyjazd KŻR do Sanktuarium w Wysokim Kole. Spotkanie KŻR po Mszy.

23 Niedziela Zwykła C  8.09.2019

 1. W dniu 14 września, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, łączymy się wszyscy w dziękczynieniu za Tajemnicę Krzyża: obchodzimy Uroczystość odpustową. Msze Św. jak w każdą niedzielę: 8.00, 9.30 i 11.30- z procesją eucharystyczną.

W tym dniu włączymy się także w wielkie wyznanie wiary w Jezusa

Chrystusa i Tajemnicę Krzyża uczestnicząc w modlitewnym przeżyciu

prawdy „POLSKA POD KRZYŻEM”.

W piątek zapraszam o 18.00 na Drogę Krzyżową, a po niej na Wieczór      Uwielbienia przed Najświętszym  Sakramentem.

 1. Nowy rok katechetyczny rozpoczyna także przygotowania do sakramentów I Komunii św. i  bierzmowania. Zapraszam rodziców z dziećmi w przyszłą niedzielę na Mszę o 9.30.
 1. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny proszę w piątek na 15.00 z ul.  Zachodniej nr. 1 – 11.
 1. GN – zachęcam do lektury.

20 Niedziela Zwykła C

18.07.2019

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy o 11.30 dziękczynienie za tegoroczne zbiory. Zachęcam do  przygotowania wieńców dziękczynnych.
 1. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z ul. Wschodniej 42 – 57.

3 .Dziękuję w imieniu Mai i jej rodziców za pomoc finansową na

rehabilitację.

18 Niedziela w Ciągu Roku C

4.08.2019

 1. W miesiącu sierpniu zachęcam do szczególnej modlitwy za uzależnionych od alkoholu i ich rodziny.
 1. We wtorek święto Przemienienia Pańskiego. Msze 0 7.00 i 7.30.
 2. Zachęcam do uczestnictwa w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę.
 3. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Kolejne z ul. Wschodniej16 – 27.
 4. GN na stoisku z prasą.
 5. Bardzo proszę o nieskładnie odzieży obok kontenera PCK.

17     NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

28 lipca 2019

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa o stałej porze: w piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.  Do chorych w piątek udam się od 9.00. W sobotę o 7.30 spotkanie i różaniec KŻR.
 1. Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół   zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych  problemem alkoholowym. Zachęcam do abstynencji i modlitwy za uzależnionych.
 1. Do wtorku do 10.00 można składać na placu kościelnym tzw. elektrośmieci…
 2. Zachęcam do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górą w dn. 6-13 sierpnia.   Zapisy od dziś w par. św. Trójcy w Starachowicach.
 1. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.
 2. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z ul. Wschodniej 1 – 15.
 3. Zapowiedzi przedślubne:

Łukasz Krzysztof Kępa – par. Lubienia

Marzena Anna Szczepaniak – par. Makoszyn

16 Niedziela w Ciągu Roku C

21 lipca 2019

 1. W przyszłą niedzielę o 11.30 Msza Św, w intencji ks. Krzysztofa Orła z racji imienin.
 2. Przypominam o zbiórce tzw. elektrośmieci do 30 lipca z przeznaczeniem na pomoc  misjom. Można składać a placu  kościelnym.
 1. W niedzielę 4 sierpnia br., o godzinie 10.00, w kościele pw. Świętej Trójcy w    Starachowicach  rozpoczną się systematyczne nabożeństwa dla wiernych obrządku greckokatolickiego mieszkających w Starachowicach i      okolicach. Będzie je celebrował w każdą niedzielę ks. Igor Małysz.
 1. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny: Młynek ul. Leśna.
 2. Zapowiedzi przedślubne:

Łukasz Krzysztof Kępa – par. Lubienia

Marzena Anna Szczepaniak – par. Makoszyn

12 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU C

23 czerwca 2019

 1. Przeżywając oktawę uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni. Zapraszam na procesję:

poniedziałek –  Przymiarki

wtorek     – Wschodnia i Zachodnia

środa       – Iłżecka, Starachowicka i pozostałe ulice.

Na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci.

 1. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, w piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Sobotę Msza o godz. 9.00.
 2. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.
 3. Podziękowanie dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało i zaangażowanie w procesję.
 4. Dziękuję za posprzątanie kościoła. W sobotę proszę kolejne rodziny po Mszy o 9.00, Przymiarki nr.13 – 23.
 5. Dziękuję Panom za prace przy skarpie oraz sąsiadom za porządki.

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

16 czerwca 2019

 1. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej do 4 ołtarzy. Zapraszam do włączenia się w procesję wszystkich parafian. Msze o 8.00 i 10.00.
 2. Do przygotowania ołtarzy zapraszam mieszkańców ulic:

1- ul. Podgórska, Piękna, Brody – Leśna

2 – ul. Starachowicka i Iłżecka, Henryk

3 – ul. Zachodnia, Wschodnia, Podlesie, Leśna

4 – ul. Przymiarki i Działki

 1. Dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem i ministrantów zapraszam na spotkanie w środę o godz. 17.00.
 2. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18.00. W piątek zapraszam szczególnie mieszkańców ul. Działki i Podgórskiej, Leśnej – Brody, w sobotę – Pięknej, Jodłowej, Warszawskiej.
 3. W środę o 8.00 Msza na zakończenie roku szkolnego. Zapraszam…
 4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Pamiętajmy o nich również w modlitwie.
 5. Podziękowanie za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny Przymiarki 1 -12.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

9 czerwca 2019

 1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominam jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcam tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
 2. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
 3. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział we Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów i o nowych kapłanów.
 4. Dziękuję mieszkańcom Działek za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny: Brody, ul. Leśna i Łąkowa.
 5. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Proszę o przygotowanie ołtarzy.
 6. GN na stoisku z prasą.

OGŁOSZENIA 

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

2 czerwca 2019

 1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.
 1. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej  uroczystości odprawiana jest po I Mszy Św.
 1. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali odmawiając Litanię do Serca Jezusowego.
 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek od 17.00 wystawienie Najśw. Sakr. Spowiedź piątkowa w godz. 17.00. Do chorych udam się w piątek od 9.00.
 1. Podziękowanie za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z Działek 25 -41.
 2. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia GN.

6 NIEDZIELA WIELKANOCY

26 maja 2019 C

1.W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Przygotujemy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

2.W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta.Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

3. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominam wiernym o przykazaniu  kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz  w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

4. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W sobotę Msza Święta ku czciNiepokalanego Serca Maryi. Po Mszy o 7.30 spotkanie KŻR i zmiana tajemnic.

5.W sobotę na godz. 10.00 zapraszam scholę i ministrantów oraz kandydatów do tych grup liturgicznych.

6. Podziękowanie rodzicom dzieci kl. IV za posprzątanie kościoła.

W sobotę zapraszam z ul. Działki 1-23.

4 NIEDZIELA WIELKANOCY

12 maja 2019

 1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego. Modlitwą i ofiarą wspieramy WSD w Radomiu.
 1. Dziś o 11.30 z rąk Ojca Opata Eugeniusza Augustyna 22 parafian otrzymało sakrament bierzmowania.
 2. W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi 17 dzieci. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się za tydzień o 11.30. Dzieci odbędą swoją pierwsza spowiedź w piątek o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem także rodziców i rodziców chrzestnych. Spowiedź codziennie przed Mszami.
 3. Dziękuję bierzmowanymi rodzicom za posprzątanie i dekorację kościoła. Za tydzień sprzątają rodzice z dziećmi I- komunijnymi.
 4. GN na stoisku z prasą.

Wielki Tydzień 2019

Porządek nabożeństw:

Wielki Czwartek: godz.18.00 – Msza Św. Wieczerzy Pańskiej.

Po Mszy przeniesienie Najść. Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do 21.00.

Wielki Piątek:

Godz. 9.00  Droga Krzyżowa

Godz. 18.00 – Nabożeństwo  Wielkiego Piątku.

Po Komunii przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu oraz adoracja. Adoracja od 8.00.do 22.00. Po przeniesieniu Jezusa do Grobu Gorzkie Żale.

Wielka Sobota

Godz. 18.00 Liturgia  poświęcenia ognia,  wody , Msza św., odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Adoracja w sobotę od 8.00 do 21.00.

Poświęcenie pokarmów: 8.00 – 12.00. ( co godzinę ,o „ równych godzinach”

Wielka Niedziela – Rezurekcja o 6.30 z procesją dookoła kościoła.

NIEDZIELA  PALMOWA 14.04. 2019

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Starajmy się dobrze przeżyć ten czas korzystając z obfitości Bożych łask.
 2. Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Msza Wieczerzy Pańskiej – pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godz. 18.00. Adoracyjne czuwanie do godz. 21.00, które zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 3. W Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Zbawiciela. O godz. 9.00 Droga Krzyżowa, a o godz.18.00 – Liturgia Męki Pańskiej. Po liturgii śpiew Gorzki Żali i adoracja do 22.00. Porządek adoracji w gablocie.
 4. W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów w godz. 8.00 – 12.00 (co godzinę – o pełnych godzinach)
 5. Uroczystości Wigilii Paschalnej w sobotę rozpoczniemy o godz. 18.00 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Adoracja do 21.00.
 6. Rezurekcja w Niedzielę o 6.30. Proszę przygotować procesję.
 7. W środę na godz. 7.00 zapraszam do dekoracji kościoła na święta. Na 17.00 zapraszam ministrantów na próby liturgii.
 8. Dziękuję za posprzątanie kościoła. W sobotę na 12.15 zapraszam kolejne rodziny z ul. Pięknej nr.34-44.

9.Dziękuję za ofiary na kwiaty i dekorację składane podczas Drogi                    Krzyżowej i indywidualnie.

 1. Dziękuję za prace przy kościele.

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

24 marca 2019

 1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.
 2. Odpowiadając za wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”, w przyszłą niedzielę rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej. Nauki wygłosi dla nas ks. Andrzej Rusak.
 3. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcam wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o 9.00 i 17.00.
 4. W przyszłą niedzielę na Mszy o 9.30 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dzieci kl. III.
 5. Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.00, Gorzkie żale w niedzielę o godz.11.30.
 6. W tym roku po raz dziesiąty Ekstremalna Droga Krzyżowa. Szczegóły w gablocie na plakacie.
 7. GN na stoisku z prasą.
 8. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z ul. Pięknej nr. 1 -10.
 9. Trwają jeszcze prace przy malowaniu świątyni.

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 marca 2019

 1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.
 2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.
 3. Przypominam wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.
 4. Droga Krzyżowa w piątek o 17.00, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy o 11.30.
 5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w 4 Niedzielę W. Postu 31 marca. Nauki wygłosi dla nas ks. Prof. Andrzej Rusak z Sandomierza.
 6. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: GN.
 8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i proszę kolejne rodziny z ul. Podgórskiej: nr. 18 – 6.
 9. Zakończony I etap malowania kościoła. W tym tygodniu ciąg dalszy prac : ornamenty.

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10 marca 2019

 1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.
 2. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz.17.00. Gorzkie żale w niedziele po Mszy o godz. 11.30.
 3. Zachęcam wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.
 4. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.
 5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. GN na stoisku z prasą.
 6. Podziękowanie p. Dariuszowi Grudniewskiemu za wywiezienie śmieci z cmentarza, p. Markowi Danielskiemu za elektrykę w kościele.
 7. Podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Kolejne rodziny, ul. Podgórska 34 -22.
 8. Po Drodze Krzyżowej taca na kwiaty i dekorację na Wielki Tydzień.

8 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

3 marca 2019

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy  o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii.
 2. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową   godz.9.00 i 17.00. Zachęcam wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominam, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od  pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego.
 3. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie  o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.
 4. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Godz.17.00.
 5. W niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali. Po Mszy o 11.30.
 6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. GN na stoisku.
 7. W sobotę Droga krzyżowa na Św. Krzyż. Początek o 12.00 przy kościele w Nowej Słupi. O 14.00 Msza Św. na Św. Krzyżu. Dojazd własny.
 8. W przyszłą niedzielę o 9.30 miesięczne spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 9. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny: ul. Podgórska 44-35.
 10. Bóg zapłać za ofiary na kościół.
 11. Trwają prace malarskie w naszym kościele.

5 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

10 lutego 2019

 1. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 9.00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.
 2. Przypominam, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.
 3. Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.
 4. Podziękowanie za posprzątanie kościoła: w poniedziałek i w sobotę oraz za kwiaty mieszkańcom Henryka. Kolejne rodziny: Młynek ,ul Działki 1-23.
 5. Ofiara na kościół NN 50 zł.
 6. GN na stoisku z prasą.
 7. Wczoraj w Starachowicach rozpoczęły się katechezy dla narzeczonych . Szczegóły w gablocie. Przypominam, że sakr. Chrztu udzielany może być w niedziele o 11.30.
 8. Planowane jest malowanie kościoła. Być może jeszcze w najbliższych dniach rozpoczniemy prace. Te sprawę polecam modlitwie parafian.

4 NIEDZIELA  W CIĄGU ROKU

3 lutego 2019

 1. W przyszły poniedziałek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Uprzejmie proszę o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa we Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu chorych wszystkim, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele. Specjalna Msza Święta z Sakr. Namaszczenia Chorych zostanie odprawiona o godz. 9.00. Po Mszy spotkanie przy herbatce w sali pod kościołem.
 2. W przyszłą niedzielę na Mszy o 9.30 miesięczne spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 3. Zapraszam jutro na 14.00 do kościoła w celu rozebrania dekoracji bożonarodzeniowej.
 4. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z ul. Henryk.
 5. GN – zachęcam do czytania.
 6. 9 lutego o godz. 19.00 w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach poczatek katechez dla narzeczonych, które pragną zawrzeć związek małżeński w tym roku. Obecność obowiązkowa.

2 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  C

20 stycznia 2019

 1. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania    papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.
 2. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim    składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków.
 3. Dziękuję za sprzątanie kościoła. Proszę kolejne rodziny z ul. Starachowickiej nr. 50,52,54,56.
 4. GN wyłożony na stoisku z prasą.
 5. Dziś o 15 w sali pod kościołem opłatek KŻR.
 6. Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękuję za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie  oraz złożone ofiary. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym     terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, proszę o kontakt.

Plan kolędy:

21 I  poniedziałek  ul. Henryk ( od Starachowickiej)               godz. 9.00

22 I  wtorek         – ul. Starachowicka (parzyste od nr.2)       godz.9.00

23 I – środa         – ul. Iłżecka- (parzyste, od nr. 10 w kierunku kościoła) godz.                                                                                 9.00

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

13 stycznia 2019

 1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego do dawania świadectwa w codziennym życiu.
 2. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.
 3. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z ul. Starachowickiej nr. 29-43.
 4. 4 . Dziękuję dzieciom i młodzieży za dzisiejsze kolędowanie w naszej świątyni.
 5. 6.Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii.

Plan kolędy na najbliższe dni:

14 I  poniedziałek –  Podlesie oraz Iłżecka( od nr. 1)   godz.9.00.

15 I  wtorek           – ul. Wschodnia 1- 37               godz. 9.00

16 I  środa             – ul. Wschodnia 38- 73             godz.9.00

17 I  czwartek         godz.9.00 Lubienia ul. Leśna-,

godz. 14.00 Iłżecka ( nieparzyste – w kierunku Kościoła)

18 I  piątek             godz. 9.00   ul. Wschodnia 75 – do końca  i Młynek ul. Leśna

19 I  sobota          – ul. Starachowicka ( nieparzyste od nr. 1)  godz. 9.00

21 I  poniedziałek  ul. Henryk ( od Starachowickiej)               godz. 9.00

22 I  wtorek           – ul. Starachowicka (parzyste od nr.2)       godz.9.00

23 I – środa           – ul. Iłżecka- (parzyste  ,w kierunku kościoła) godz. 9.00

OBJAWIENIE PAŃSKIE

6 stycznia 2019

 1. W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania   w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Dzisiaj możemy też wesprzeć misyjne dzieła Kościoła.
 2. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć    drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech    napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na  większą chwałę Bożą.
 3. W przyszłą niedzielę o 9.30 miesięczne spotkanie kandydatów do bierzmowania. Po    Mszy– śpiew kolęd. Zachęcam dzieci, młodzież do zgłaszania się.
 4. GN na stoisku z prasą.
 5. Podziękowanie za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z ul. Starachowickiej: 16 – 28.
 6. Sprawozdanie za ubiegły rok.
 1. Wizyta duszpasterska

Poniedziałek  7 I – g. 9.00   Podgórska ( w kierunku ul. Warszawskiej)

Wtorek   8 I – g. 9.00  Działki i Brody, ul Leśna ( od końca Działek)

Środa    9 I  – g. 9.00   Młynek Łąkowa i Warszawska( w kierunku

kościoła)

g. 14.00 Młynek ul. Jodłowa ( w kierunku kościoła)

Czwartek  10 I   g.9.00    Zachodnia 1-33

Piątek        11 I      g.9.00    Zachodnia 34 – 72

Sobota       12 I   g.9.00    Starachowicka (os. Leśników)

Poniedziałek 14 I  g.9.00   Podlesie

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

30 grudnia 2018

 1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia  zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny.
 2. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz.  17.00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu  i upraszać łaski na  nowy rok. 
 3. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia w    łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od    16.00 adoracja Najśw. Sakramentu. Do chorych – o 15.30. W sobotę o godz.8.00 Różaniec.
 5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne    błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas wszystkich Mszy Świętych. Na   Mszy o godz. 9.30 miesięczne spotkanie dzieci kl III.
 6. W 2 niedzielę stycznia po Mszy o 9.30 – śpiew kolęd. Zachęcam dzieci, młodzież do zgłaszania się.
 7. Podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę 120 zł.. Kolejne rodziny z ul.   Starachowickiej: 1-  15.
 8. Wizyta duszpasterska: od godz. 9.00

2 I (środa) – Przymiarki 1 -30.

3 I  (czwartek)– Przymiarki 31 -69

4 I (piątek) – Piękna  1- 30

5 I  (sobota) – Piękna  31 do końca

7 I  (poniedziałek)– Podgórska ( w kierunku ul. Warszawskiej)

8 I (wtorek) – Działki i Brody, ul Leśna ( od końca Działek)

4 NIEDZIELA  ADWENTU C

23 grudnia 2018

 1. Zapraszam do udziału w ostatnich roratach jutro o godz.7.00.
 2. Dziś zapłonie w naszej świątyni Betlejemskie Światło Pokoju, przyniesione przez skautów  i harcerzy z Groty Narodzenia w Betlejem. Niech ten ogień radości i jedności zapłonie   także w naszych domach.
 3. Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd.
 4. 4.Msza Święta pasterska zostanie odprawiona o godz. 24.00.
 5. 5.Msze Święte w Uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt według porządku  niedzielnego.
 6. 6.W liturgii kościoła w czwartek,  święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w piątek   święto Młodzianów, męczenników z Betlejem.
 7. W przyszłą niedzielę –w niedzielę Św. Rodziny- na Mszy o godz. 11.30 odnowienie   przyrzeczeń   małżeńskich.  Zapraszam Małżonków do wspólnej modlitwy.
 8. Podziękowanie za dekorację kościoła i posprzątanie świątyni. Kolejne rodz. z Lubieni z ul . Leśnej.
 9. W tym tygodniu została wykonana wentylacja kościoła i ocieplenie stropu.
 10. GN na stoisku z prasą – podwójny numer.

3 NIEDZIELA  ADWENTU C

16 grudnia 2018

 1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.
 2. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszam do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach. Roraty o 7.00.
 3. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszym kościele 20 grudnia w czwartek w godz. 10.00 – 11.30 i 16.00 – 17.30.
 4. W przyszłą niedzielę na Mszy o 9.30 przekazanie przez Harcerzy Światła Pokoju.
 5. W piątek od 9.00 udam się do chorych. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii.
 6. W piątek na 15.00 zapraszam chętnych do dekoracji kościoła.
 7. Opłatki wigilijne i świece Caritas do nabycia w zakrystii.
 8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i proszę kolejne rodziny z ul. Zachodniej 45 – 72.

1 NIEDZIELA ADWENTU C

2 grudnia 2018

 1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Rozpoczęty dziś Adwent  przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.
 2. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach    Świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych o 7.00. W I piątek o 17.00.
 3. Świece Caritas i opłatki wigilijne do nabycia w zakrystii. Ofiary za opłatki dobrowolne –    na ogrzewanie kościoła. 
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W piątek od    16.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i możliwość spowiedzi. Do chorych od 9.00
 5. W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte    ku czci Matki Bożej o godz. 9 i 17. Po Mszy o 9.00 poświęcenie Figury Niepokalanej przed  kościołem.
 6. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w    krajach byłego Związku Sowieckiego. Po  Mszach będą zbierane ofiary na ten cel.
 7. W przyszłą niedzielę o 9.30 miesięczne spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 8. Podziękowanie za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z ul. Zachodniej 24 – 33.
 9. Podziękowanie za posprzątanie wokół kościoła.
 10. Zostało założone ogrzewanie w sali pod kościołem. Dziękuję Panom za prace.

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

25 listopada 2018

 1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.
 2. W pierwszą sobotę grudnia o godz. 8.00 Różaniec i spotkanie KŻR.
 3. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu. Na pierwszej Mszy    poświęcimy opłatki wigilijne, które będzie można nabywać w zakrystii. Ofiary   dobrowolnie składane przeznaczone na ogrzewanie kościoła.   Jak co roku do nabycia świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy  Dzieciom.
 4. W przyszłą niedzielę miesięczne spotkanie z rodzicami i ich dziećmi przygotowującymi się    do I Komunii. Poświęcenie medalików.
 5. Została zrobiona wylewka w kaplicy.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z ul. Zachodniej 12 – 23.
 7. Zapraszam w środę do pomocy w celu posprzątania otoczenia kościoła.
 8. GN wyłożony na stoisku z prasą.

28 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU B

14 października 2018

 1. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. We wtorek o godz. 8.00 Msza św. z racji Święta Patrona Szkoły.
 3. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.
 4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.
 5. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.
 6. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Taca z przyszłej niedzieli na misje.
 7. Nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz. 17.00.
 8. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Można zamawiać wypominki.
 9. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z ul. Wschodniej: 39-40.
 10. GN na stoisku z prasą.

24 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

16 września 2018

1 . Dziś spotkanie i modlitwa z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii i ich

Rodzicami.

2. W przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 9.30 zapraszam kandydatów do

bierzmowania z rodzicami.

3, Dziękuję za posprzątane kościoła i ofiarę na kwiaty. Proszę kolejne rodziny z

Przymiarek nr. 47 -58.

3. W piątek na 17.00 zapraszam ministrantów i kandydatów na spotkanie, zaś w sobotę na 10.00 dziewczęta na scholę.

4. Rozpoczęliśmy rozbudowę XIV Stację Drogi Krzyżowej na potrzeby kaplicy

pogrzebowej. Dziękuję Panom za pomoc: Marianowi Kosmala, Stanisławowi

Świrta, p. Janowi Zając, p. Romanowi, p. Bonifacemu.

5. Ofiara na kościół: 100 i 150 zł.

6. Zapowiedzi: Mateusz Kasiński (Lubienia) i Dominika Aneta Żak (par. Kozów)

23 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU B

9 września 2018

 1. Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka i  otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą  łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.
 2. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego, Uroczystość Odpustową w naszej Parafii. Msze św. o godz. 9.00 i 17.00. Po Mszy św o godz. 17.00  procesja eucharystyczna. Proszę o przygotowanie procesji.
 3. W czwartek, w wigilię Odpustu o godz. 18.30 Wieczór Uwielbienia pod przewodnictwem Sławomira Płusy , egzorcysty z Radomia i Grupy Modlitewnej ze Starachowic. O 18.30 Msza św, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu z błogosławieństwem. Zapraszam.
 4. W przyszłą niedzielę na Mszę o godz. o godz. 9.30 zapraszam dzieci kl. III przygotowujące się do I Komunii wraz z rodzicami.
 5. W sobotę na 10.00 zapraszam dziewczęta pragnące śpiewać w scholi.
 6. GN na stoisku z prasą.
 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Proszę kolejne rodziny z Przymiarek: 35 – 45.
 8. Ofiara na kościół:  3x po 100 zł.

22 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU B

2 września 2018

 1. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.
 2. W I czwartek miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 3. W I piątek miesiąca zachęcam szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcam również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca. Od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu i możliwość spowiedzi. Do chorych udam się od 9.00. Proszę zgłosić adresy.
 4. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Msze o godz. 8.00 i 9.30. Na Mszach poświęcenie ziarna siewnego.
 5. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z ul Przymiarki 24 – 34.
 6. Prasa GN i Mały GN.
 7. Ofiara na kościół: 100 zl. z ul. Wschodniej, 160 zł. z Przymiarek.

21 n zw. B    NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ

26 sierpnia 2018

 1. .Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam  mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.
 2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 8.00 Różaniec.
 3. Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się  modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.
 4. Kończy się czas letnich wakacji dla dzieci i młodzieży. Spowiedź przed początkiem roku szkolnego w piątek od 17.30.
 5. W przyszłą niedzielę o 11.30 dziękczynienie za tegoroczne zbiory.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny z ul. Przymiarki 13 – 23.
 7. GN na stoisku z prasą.
 8. Zapowiedzi: Patryk Duda- par. tut. i Aleksandra Anna Jasztal – par. NSJ Starachowice.

20 Niedziela w Ciągu Roku B   19 sierpnia 2018

 1. W czwartek, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków, totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku.
 2. W przyszłą niedzielę uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.
 3. W niedzielę 2 września na Mszy o 11.30 dziękczynienie za tegoroczne zbiory.
 4. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Proszę o kolejne rodziny: Przymiarki nr. 1 – 12.
 5. Dziękuję za posprzątanie sali pod kościołem. Zostały też wymienione okna.
 6. Ofiara na Kościół 100 zł NN z ul. Starachowickiej.
 7. GN – zachęcam do czytania.
 8. Zapraszam na wspólną integrację Parafian przy grilu i śpiewie piosenek i pieśni.
 9. Zapowiedzi: Patryk Duda- par. tut. i Aleksandra Anna Jasztal – par. NSJ Starachowice.

19 Niedziela w Ciągu Roku B

12 sierpnia 2018

1. W środę Uroczystość Wniebowzięcia NM Panny – Matki Bożej Zielnej. Na mszach  poświęcenie bukietów kwiatów, ziół i warzyw.

2. Dziękuję za posprzątanie kościoła. W sobotę proszę kolejne rodziny z ul.       Jodłowej.

3. GN wyłożony na stoisku z prasą.

4. Dzisiejsza taca na KUL i szkoły katolickie.

5. Ofiara na kościół: z ul. Wschodniej 100 i 200 zł.

18 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU B

5 sierpnia 2018

 1. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, a w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.
 2. W sierpniu wielu wiernych bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę. W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi.
 3. Podziękowanie za posprzątanie kościoła. Proszę o kolejne rodziny z ul. Pięknej nr. 45-65.
 4. Dziękuję Panom za prace wokół kościoła.
 5. Ofiara na kościół- NN 100 zł. z ul Pięknej 140 zł.
 6. Została pomalowana sala pod świątynią.
 7. GN – na stoisku z prasą.

17  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU B

29 lipca 2018

 1. W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.
 2. W czwartek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Porcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny.
 3. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 4. W pierwszy piątek miesiąca od godz.17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i możemy skorzystać z sakramentu pojednania. Zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy. Do chorych udam się od godz. 9.00. Proszę zgłosić adresy.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Tego dnia będziemy szczególnie modlić się za księży proboszczów, we wspomnienie ich patrona, św. Jana Marii Vianneya. Spotkanie KŻR o godz  8.00.
 6. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Zapisy w Starachowicach  w  Parafii św. Trójcy.
 7. Podziękowanie za posprzątanie kościoła. Proszę kolejne rodziny z ul. Pięknej nr. 34-44.
 8. GN wyłożony na stoisku z prasą.

16 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU B

22 lipca 2018

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień św. Krzysztofa organizowany przez MIVA Polska wspierająca Polskich misjonarzy: 1 gr za 1 km na środki transportu dla misjonarzy. Po mszach poświęcenie aut i możliwość wsparcia tej akcji. Niech pod opieką patrona     kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży.
 2. W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni  dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych  dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście  w niebie.
 3. Dziękuję za posprzątanie kościoła. W sobotę proszę o kolejne rodziny z ul. Pięknej 25 – 33.
 4. GN – zachęcam do nabywania prasy.

15 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU B

15 lipca 2018

 1. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcam wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w  kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez   kapłana i noszony w godny sposób.
 2. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień św. Krzysztofa organizowany przez MIVA Polska wspierająca Polskich misjonarzy: 1 gr za 1 km na środki transportu dla misjonarzy.   Po mszach poświęcenie aut i możliwość wsparcia tej akcji
 3. Dziękuję Paniom za posprzątanie kościoła. W kolejną sobotę proszę kolejne rodziny z ul.  Pięknej, nr. 12 -23.
 4. GN na stoisku z prasą.
 5. Serdeczne podziękowania Paniom i Panom za posprzątanie podziemi kościoła.

14 niedziela Zwykła B  8.07.2018

 1. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do  wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości internetu.
 2. Dziękuję za posprzątanie kościoła i świeże kwiaty. W sobotę na 9.00 zapraszam mieszkańców Młynka, ul. Piękna 1- 10.
 3. Prasa: GN wyłożony na stoisku.
 4. Ofiara na kościół 2x100zł.
 5. Na 16.00 w poniedziałek zapraszam do posprzątania podziemia kościoła.

13 Niedziela Zwykła B  1.07.2018

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek od 17.00  adoracja Najśw. Sakramentu. Zapraszam na adorację i zachęcam do praktykowania I   piątków miesiąca. Proszę  zgłosić chorych na I piątek.
 2. W sobotę o 8.00 spotkanie KŻR i modlitwa różańcowa.
 3. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Kolejne rodziny Młynka, ul Podgórskiej nr. 35-44.
 4. GN i Mały GN wyłożone na stoisku.
 5. 100 zł- NN na Kościół z ul. Wschodniej.
 6. Zapowiedzi:       1. Marcin Mazan – par Gozdawa i Anna Lesiak – par. tut. (2)                                            2. Piotr Marcin Bębas – par. Dziurów i Edyta Maria Sieroń par. tut. (1)

12 Niedziela Zwykła   24.06.2018

 1. W piątek Uroczystość Św. Piotra i Pawła. Taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 2. Dzieciom i młodzieży i nauczycielom życzymy udanych wakacji.
 3. Sprzątanie kościoła z Młynka ,ul. Podgórska nr.22 – 34.
 4. Prasa GN i Mały GN wyłożony na stoisku.